Zdrowe i zbilansowane posiłki to tak naprawdę marzenie wielu osób, które dostrzegają błędy w żywieniu. Wynikają one poniekąd z dużej ilości stresu, ogromnej ilości obowiązków i małej ilości wolnego czasu. Przyczynia się do tego również łatwa dostępność niezdrowych przekąsek, które je się “w biegu”. Remedium na te problemy stać się może tani catering dietetyczny, który dostarczony będzie pod drzwi domu.

Pudełka z jedzeniem na każdy dzień

Tani catering dietetyczny, to w największym skrócie pudełka z gotowym jedzeniem. Jest to tak naprawdę usługa, która pozwala na złożenie zamówienia na zdrowe i zbilansowane posiłki, będące idealną propozycją dla wszystkich osób, bez względu na wiek. Włączając w to także osoby, które na co dzień mają do czynienia z chorobami przewlekłymi. Z cateringu dietetycznego korzystać mogą wszystkie osoby, które chcą pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej, chcą utrzymać aktualną wagę, przygotowują się do ważnych zawodów, mają problem z obliczeniem właściwej kaloryczności, nie mają czasu na gotowanie, itd.

Oszczędność czasu

Nie każdy wie, ale uznano, iż jedna z najpoważniejszych chorób – zaraz obok nadwagi i otyłości – obecnych czasów jest…chroniczny brak czasu. Przez to każda osoba jest jeszcze bardziej sfrustrowana, ponieważ tak naprawdę nie ma możliwości na odpoczynek, na rozwijanie swoich pasji! Do wykonania jest ogromna ilość obowiązków – w tym zrobienie zakupów i gotowanie. Teraz z tych dwóch ostatnich czynności będzie można zrezygnować na rzecz cateringu dietetycznego. W końcu uda się zaoszczędzić czas, który będzie można przeznaczyć na drobne przyjemności.

Zdrowie na talerzu!

Już wysoko kaloryczne batoniki nie będą śnić się po nocach, które zostały zjedzone na śniadanie w pracy, ponieważ automat z przekąskami znajdował się na wyciągnięcie ręki. Teraz pudełka z przekąskami lub obiadem będzie można mieć zawsze ze sobą. W końcu będzie można cieszyć się zdrowymi posiłkami. Zdrowa dieta będzie dostępna o każdej porze dnia i nocy. Zamiast niezdrowych tłuszczów, dużej ilości węglowodanów i cukrów prostych, będzie można cieszyć się odpowiednią ilością warzyw i owoców, pełnoziarnistym chlebem, orzechami, nasionami, kaszami i wieloma innymi produktami spożywczymi, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Odpowiednia kaloryczność posiłków

Jednym z “winnych” braku zdrowej diety u wielu osób, jest kaloryczność. Właściwie to należałoby powiedzieć, że jest to brak wiedzy, który powoduje, iż nikt nie umie obliczać właściwej dla siebie ilości kalorii do spożycia każdego dnia. Niezależnie od tego czy ktoś chciałby zachować deficyt kaloryczny, utrzymać wagę lub też w innym przypadku. Samo obliczanie odpowiedniej ilości kalorii zajmuje dużo czasu, która wpływa zniechęcająco na podejście do diety. Takim obowiązkiem można “obciążyć” firmą cateringową, która pod okiem dietetyka zadba o odpowiednią kaloryczność wszystkich posiłków. Sam dietetyk jest do dyspozycji osób korzystających z cateringu dietetycznego, jeżeli ktoś będzie miał wątpliwości i nie do końca będzie wiedział, która z opcji jest dla niego najkorzystniejsza.

Różnorodność

Za zamówieniem taniego cateringu dietetycznego będąc w mieście Bielsko Biała przemawia dostępna różnorodność. Do dyspozycji są różnego rodzaju diety, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Wśród przykładów można wymienić:

  • Standard – dla osób, które nie mają żadnych ograniczeń w spożywaniu poszczególnych pokarmów. Mogą jeść wszystko, ale potrzebna jest im odpowiednia kaloryczność, którą należy wybrać spośród dostępnych opcji. Dieta Standard oferuje pięć posiłków każdego dnia;
  • LOW IG – dieta bazująca na produktach spożywczych o niskim indeksie glikemicznym. Jest dedykowana osobom zmagającym się z insulinoopornością i cukrzycą. Posiłki przyrządzane są także na bazie produktów o średnim indeksie glikemicznym;
  • Ketogeniczna – wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa dieta, która przewiduje niskie spożycie białka każdego dnia. Do dyspozycji jest możliwość zamówienia trzech większych lub 4 mniejszych posiłków. W trakcie trwania diety keto, organizm wchodzi w stan ketozy żywieniowej, co też pozwala na spalenie zalegającego tłuszczu;
  • Light – idealna propozycja dla tych osób, które chcą schudnąć. Posiłki o obniżonej kaloryczności dostarczają każdego dnia potrawy o obniżonej zawartości tłuszczów i cukrów. Jednocześnie dietetyk kładzie mocny nacisk na to, aby dostarczyć organizmowi większą ilość białka, błonnika i innych niezbędnych witamin.

Oprócz wyżej wymienionych, klienci mają możliwość zamówienia diet: wegańskiej, Office Box, Office Box vege, Vege z rybami, Vege bez ryb, sport, detoks sokowy, dieta hashimoto. Jak więc widać, każda osoba jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

 

Jeżeli ktoś stawia swoje zdrowie na pierwszym miejscu, to jest osobą świadomą tego, co dzieje się z jej organizmem pod wpływem dużej ilości konserwantów, chemicznych ulepszaczy i innych elementów. Chcąc jeszcze lepiej zadbać o siebie, można postawić na tani catering dietetyczny z Bielska, który można dopasować do indywidualnych potrzeb.