Dieta pudełkowa na dobre rozgościła się na polskim rynku. Coś, co postrzegane było przez jakiś czas przez pryzmat usługi dostępnej tylko dla osób bogatych, obecnie wykorzystywane jest przez ogromną część społeczeństwa. Catering dietetyczny jest czymś, co można kupić w atrakcyjnie niskiej cenie.
Dlaczego warto z niego korzystać?
Idealnie skomponowany jadłospis
Mówi się, że nie ma rzeczy idealnych. Jednak biorąc pod uwagę menu, jakie przygotowane jest przez doświadczonych kucharzy i dietetyków, można z radością przyklasnąć. Do dyspozycji są różnorodne i smaczne posiłki, jakie na dodatek są w stanie zapewnić odpowiedni rozkład makroskładników, w tym tłuszczy, białka oraz węglowodanów. W przypadku diet eliminacyjnych można liczyć na wykluczenie wszystkich alergenów. Do tego można bazować na odpowiedniej kaloryczności, która zawsze dopasowana jest do indywidualnych potrzeb żywieniowych każdego człowieka. Zawsze można liczyć na dobór odpowiedniej jakości składników. Dieta pudełkowa nie stanie się monotonna. Możliwe jest to dzięki temu, że zawsze przygotowane jest urozmaicone menu, jakie na pewno nie będzie przygotowywać się przez kilkanaście tygodni. Warto również wspomnieć, że – wbrew pozorom – zawsze ma się do czynienia z doprawionymi potrawami. Przyprawy są tak dopasowane, aby miały zbawienne działanie na organizm człowieka.
Świeże potrawy
W przypadku cateringu dietetycznego zawsze można wyczuć świeżość surowców, która sprawia, że ma się do czynienia z lekkimi, pożywnymi posiłkami, jakie spożywa się z prawdziwą przyjemnością. Firmy cateringowe korzystają z usług lokalnych dostawców, którzy dbają o dostarczenie najlepszych składników. Za utrzymanie świeżości odpowiedzialne są również chłodnie szokowe. Do tego żywność wykorzystywana jest na bieżąco. Możliwe jest to dzięki temu, że zamówienia przyjmowane są z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy również wspomnieć, że wszystkie potrawy pakowane są w sposób próżniowy, a do tego przewożone są one samochodami, jakie przystosowane są do transportu żywności. Zachowanie ciągu chłodniczego pozwala zachować świeżość wszystkich dań, jakie trafiają prosto do domu klientów.
Bezpłatne konsultacje dietetyczne
Firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową dają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Jest to ważne w szczególności dla tych osób, które nie są pewne tego, jaka powinna być ich dzienna kaloryczność, który rodzaj planu żywieniowego będzie najlepszy. Pozwoli to wybrać dietę, jaka będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej osoby.
Oszczędność czasu
Przygotowanie różnorodnych i zbilansowanych posiłków nie jest łatwe. W szczególności, że każda osoba nie ma czasu na to, aby codziennie gotować inne posiłki. Najczęściej gotuje się posiłki na dwa, trzy dni, co też często powoduje monotonię. Jednak nie każdy ma na to czas. Tym bardziej że na głowie ma się ogromną ilość obowiązków. Zamiast samodzielnie gotować, można zdecydować się na wygodne rozwiązanie, czyli na korzystanie z usług cateringu dietetycznego. Zaoszczędzony czas można wykorzystać na wiele innych przyjemności.
Oszczędność pieniędzy
Wystarczy zrobić przegląd produktów żywnościowych, jakie lądowały w koszu. Często powodem umieszczania takich produktów spożywczych w śmietniku jest przekroczenie terminu spożycia. Mówiąc wprost, człowiek wyrzuca własne pieniądze, jakie można by wykorzystać w lepszy, przyjemniejszy sposób. Catering dietetyczny sprawia, że nie ma się do czynienia z takimi sytuacjami. Wszystko spożywane jest na bieżąco. Możliwe jest to dzięki temu, że nie kupuje się nic “na zapas”. Po co robić tak duże zakupy, skoro otrzymuje się gotowe posiłki, jakie wystarczy tylko delikatnie podgrzać.
Brak podjadania
Każda samodzielnie podejmowana dieta kończyła się fiaskiem, ponieważ wrogiem było podjadanie. Coś, co sprawia, że waga się utrzymuje i nie spada w dół. Powodem podjadania są m.in. źle rozplanowane posiłki, nieodpowiednio dobrana kaloryczność, itd. Catering dietetyczny sprawia, że nikt nie będzie musiał martwić się podjadaniem. Za każdym razem otrzymuje się dopasowane posiłki, które zapewniają uczucie sytości. Do tego pozwalają one na zachowanie regularności w odstępach pomiędzy posiłkami. Dzięki temu, że posiłki spożywane są 3-4h, zawsze będzie można czuć się najedzonym.
Elastyczna dieta
W ofercie firmy cateringowej znaleźć można różne rodzaje diety. Te, które można dopasować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Fakt, że konsument na początku wybierze wersję standardową nie oznacza tego, iż w przyszłości nie będzie mógł jej zmienić. Za każdym razem zachowuje się pełną elastyczność. Po zakończeniu opłaconego okresu, będzie można podjąć decyzję o ewentualnej zmianie lub pozostaniu przy wybranej wcześniej opcji. Istnieje możliwość rezygnacji z usług. Jednak ten, kto raz spróbował diety pudełkowej, nie chce rezygnować z tak wygodnej i komfortowej opcji.

Jedną z zalet cateringu dietetycznego jest także wygodna dostawa. Tzn. nie trzeba oczekiwać z niecierpliwością na kuriera. Nikt nie musi liczyć się z tym, że kurier obudzi go przed szóstą rano swoim dzwonkiem do drzwi. Z takimi sytuacjami nie ma się do czynienia. Dostawcy zachowują się w pełni dyskretnie zostawiając posiłki zawsze o poranku, pod drzwiami swoich klientów.