FITPROJECT catering dietetyczny - dieta ketogeniczna

Wydawało się, że dieta pudełkowa jest chwilową “modą”, która z czasem zostanie zapomniana. Obecne czasy dowodzą jednak, że jest to jeden z tych trendów, który nie przemija. Wręcz wzbudza coraz większe zainteresowanie. Coraz większa liczba osób zastanawia się nad tym, czy catering dietetyczny jest czymś, czemu warto poświęcić większą ilość swojej uwagi.

Catering pudełkowy kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe

Osoby, które zastanawiają się, dlaczego warto wybrać dietę pudełkową, muszą mieć świadomość możliwości wyrobienia zdrowych nawyków. Nie chodzi tu tylko o spożywanie zdrowych produktów spożywczych, jakie pozbawione są wszelkiego rodzaju konserwantów, ale także samego jedzenia. Tzn. nie od dzisiaj wiadomo, że człowiek powinien jeść trzy większe posiłki lub pięć mniejszych. Samodzielnie sobie gotując, nikt nie zwraca na to uwagi. Dieta pudełkowa sprawia, że te nawyki żywieniowe się zmieniają. W końcu każdego dnia spożywa się pięć (trzy) posiłki o regularnych porach, co też korzystnie wpływa na metabolizm i proces spalania kalorii.

Wsparcie profesjonalistów w diecie

Przejście na dietę może powodować u człowieka pewne zakłopotanie. W szczególności, jeżeli sam nie ma pewności co do tego, jaka dieta będzie dla niego dobra, czy też kaloryczność. Współpraca z firmą cateringową daje możliwość podjęcia współpracy z profesjonalistami, którzy zawsze są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Na każde pojawiające się w głowie pytanie odnoszące się nawet do składników mogących powodować reakcje alergiczne, zawsze otrzyma się stosowną odpowiedź. Dietetyk jest od tego, aby wspierać ludzi, którzy chcą podjąć walkę o lepszą wersję siebie, zdrowo się odżywiając.

Nie trzeba gotować!

No cóż, nie każdy to lubi. Duża ilość osób w ogóle nie podejmuje w tym kierunku żadnych działań, ponieważ wyzwaniem dla nich jest przygotowanie jajecznicy, a co to dopiero myśleć o poważniejszych potrawach. Dieta pudełkowa kompletnie rozwiązuje ten problem. Niczego nie trzeba będzie gotować, ponieważ wszystkie dania otrzymuje się już przyrządzone. Każda potrawa wcześniej została poddana obróbce termicznej. Teraz trzeba będzie je jedynie podgrzać. Można do tego użyć piekarnika lub mikrofalówka. W tej kwestii pozostaje pełna dowolność.

Dieta dopasowana do indywidualnych preferencji

Co jest szczególnie ważne, jeżeli weźmie się pod uwagę specjalne potrzeby żywieniowe. Nie każda osoba może zdecydować się na spożywanie laktozy lub glutenu, które mogą doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych. Są też takie osoby, które świadomie rezygnują ze spożywania mięsa, ryb i tym podobnych produktów decydując się na wegetarianizm lub weganizm. Dieta pudełkowa daje możliwość skorzystania z takich opcji. Do wyboru jest wiele rodzajów planów żywieniowych, jakie można dopasować indywidualnie do swoich preferencji.

Warto przy tym wspomnieć także o osobach aktywnych fizycznie, których zapotrzebowanie na białko jest zdecydowanie większe. Podobnie jak w przypadku innych składników żywieniowych. Zawodowi sportowcy również mają możliwość skorzystania z takich diet, jaka okazuje się dla nich często wsparciem w trakcie przygotowań do zawodów.

Dieta pudełkowa, czyli oszczędność czasu

Brak czasu na odpoczynek? Ileż to osób ma na co dzień problem z tym? Nie da się ich wszystkich ogarnąć, bowiem jest to ogromna część społeczności. Właściwie to nie można się temu dziwić, ponieważ wiele osób pracuje po kilkanaście godzin na dzień. Do tego na ich głowie są jeszcze dzieci, jakie trzeba przypilnować w nauce; zakupy, aby było w domu coś do jedzenia; dom, który trzeba uporządkować; kuchnia, gdzie trzeba ugotować i wiele innych. Dieta pudełkowa sprawi, że chociaż dwa z tych obowiązków będzie można zdjąć sobie samemu z głowy. To właśnie dzięki temu będzie można zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Raz – nie trzeba będzie tak często jeździć do sklepu po zakupy. Dwa – nie trzeba będzie nic specjalnie gotować.

Dieta pudełkowa jest także często rozwiązaniem w przypadku losowych sytuacji, gdy np. mama wyląduje w szpitalu i nawet nie ma komu gotować w domu. Catering dietetyczny można zamówić przecież tylko na wybrany okres czasu.

Zero waste

To modny trend, który wynika z dbałości o planetę. Zero waste, czyli zero marnowania sprawia, że człowiek wyrzuca z domów zdecydowanie mniejszą ilość jedzenia. Można wręcz powiedzieć, że nic się nie marnuje! W lodówce nie ma już zalegających produktów spożywczych, ponieważ dzięki diecie pudełkowej wszystko spożywane jest na bieżąco. Mówiąc o tym, należy dodać także to, że coraz większa ilość firm cateringowych świadomie podchodzi do stosowanych rozwiązań oferując opakowania, które wykonane są z ekologicznych materiałów, jakie pozyskiwane są z recyklingu.

 

Dieta pudełkowa to tak naprawdę możliwość realizowania postawionych sobie celów. To wygodne i komfortowe rozwiązanie, jakie polecane jest dla osób w różnym wieku. Korzystając z cateringu dietetycznego, będzie można skupić się na innych aspektach swojego życia.