Intensywny tryb życia sprawia, że człowiek nie zwraca uwagi na to, co spożywa. Byle jakie jedzenie, w pośpiechu zjadane fast-foody, popijane gazowanymi napojami, doprowadzają do pojawienia się zbędnych kilogramów. Nadwaga i otyłość to dwie choroby XXI wieku, jakie są w stanie doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Orędziem, które może być w stanie to pokonać, jest catering dietetyczny. Jakie są zalety korzystania z diety pudełkowej?

Boom na catering dietetyczny

Aktualnie ciężko tak naprawdę wymienić miasta, które nie mają możliwości skorzystania z diety pudełkowej. Zakres firm oferujących takie usługi, jest bardzo duży. Dieta pudełkowa dociera do mniejszych i większych miejscowości dając możliwość skorzystania z posiłków, jakie dowożone są każdego dnia prosto pod drzwi. Do dyspozycji ma się możliwość zamówienia 3 większych posiłków lub 5 mniejszych. Ofertę można dopasować do indywidualnych możliwości. Wszystkie dania pakowane są w jednorazowe pudełka, jakie wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Różne rodzaje diet do wyboru

Wymieniając korzyści płynące z wykorzystania diety pudełkowej, na pewno należy wspomnieć o możliwości skorzystania z różnego rodzaju diet. Wszystko uzależnione jest od tego, z jaką firmą ma się do czynienia, ale najczęściej do wyboru jest:

  • dieta standard – opiera się na zdrowych produktach spożywczych bez żadnych wyłączeń. Można w niej spotkać warzywa, owoce, laktozę, ryby, zdrowe tłuszcze i inne.
  • dieta standard bez laktozy – jak mówi sama nazwa, plan żywieniowy, który pomija produkty z zawartością laktozy.
  • low IG, czyli niski indeks glikemiczny – plan żywieniowy, który skierowany jest w szczególności do osób, jakie mają do czynienia z cukrzycą lub insulinoodpornością. Podstawą są produkty o niskim lub średnim indeksie glikemicznym.
  • light – modyfikacja diety standardowej. Potrawy, które można tu spotkać, najczęściej gotowane są na parze, pieczone w folii lub gotowane są w wodzie. Ewentualnie mogą być duszone.
  • detoks sokowy – zamiast tradycyjnych potraw, przez cały dzień spożywa się różnego rodzaju soki. To dzięki nim można zapewnić sobie oczyszczenie dla organizmu.

To tylko część diet, jakie są możliwe do wykorzystania dzięki współczesnym firmom cateringowym. Dużą popularnością cieszy się także plan żywieniowy Sport, Keto, Vege z rybami, Vege bez ryb, Wegańska, Office Box.

Nie umiem i nie chce gotować!

Dieta pudełkowa jest dobra dla tych wszystkich osób, które nie umieją gotować lub po prostu nie czują się z tym dobrze. W końcu nie każdy urodził się z czapką kucharską na głowie. Brak umiejętności może zniechęcić do trzymania diety. Zamiast jednak skazywać się na niezdrowe posiłki, jakie na dodatek często spożywane są w pośpiechu, lepiej skorzystać z korzystniejszego rozwiązania. Zamawiając dietę pudełkową, zawsze otrzyma się możliwość zdrowego i pożywnego jedzenia, jakie będzie można spożyć w dowolnym momencie dnia. Na spokojnie!

Catering dietetyczny doskonały kiedy brak czasu

Catering dietetyczny jest dobrą alternatywą dla wszystkich osób, które na co dzień mają mało czasu na odpoczynek. Co tu dopiero myśleć o zdrowym gotowaniu?! Nie ma takiej możliwości. Tym bardziej że dieta wymaga stosowania posiłków o określonej kaloryczności. Tak, aby móc pozbyć się zbędnych kilogramów lub utrzymać wymarzoną wagę. Dieta pudełkowa sprawi, że o poranku każdego dnia, pod drzwiami domu czekać będą posiłki, jakie wystarczy tylko podgrzać (jeżeli będzie taka konieczność).

Dieta pudełkowa pozwoli zadbać o siebie?

Wiele osób przyznaje, że z dietą im nie po drodze, ponieważ brakuje im motywacji do działania. Tydzień, dwa, maksymalnie miesiąc – owszem tyle można wytrzymać. Potem jednak całościowe zaangażowanie spada i przebywanie na diecie pozostaje tylko wspomnieniem. Powracają stare, złe nawyki żywieniowe. Zamówienie cateringu dietetycznego staje się dodatkową motywacją dla wszystkich. Chociażby z tego względu, że pod drzwiami ma się smakowicie wyglądające posiłki, których na pewno nikt nie będzie chciał wywalić do kubła na śmieci. W szczególności, że wydaje się na to własne pieniądze. Posiłki o odpowiedniej kaloryczności, brak chęci na podjadanie – szybko będzie można zauważyć efekty, jakie będą w stanie zaskoczyć wiele osób.

Dieta, to dobrze zainwestowane pieniądze

Korzystając z diety pudełkowej dokonuje się tak naprawdę inwestycji we własne zdrowie. Można zauważyć nie tylko szybko spadającą wagę, ale także inne zmiany wizualne w swoim wyglądzie. Do tego nie trzeba będzie przejmować się już wiecznie pojawiającymi się zadyszkami, jakie często pojawiają się u osób otyłych. Energia i chęć do działania, lepsze samopoczucie – wymieniać można bez końca. Zamiast inwestować w specyfiki z apteki, lepiej zdecydować się na zdrowe posiłki, jakie są w stanie odmienić życie.

 

Dieta pudełkowa pod okiem specjalisty to najlepsze, co każda osoba może zrobić dla siebie. Pozostaje tylko wybrać firmę, która każdego dnia będzie zapewniała dostawę o poranku prosto pod drzwi domu.