Jesteśmy cateringiem na całym Śląsku! _fitproject powstał z pasji do gotowania i zdrowej diety! Lista miast dostępna na stronie..

Dzień dobry!smiley Dzisiaj będzie trochę o kuchni chińskiej. Z racji tego, że w tamtym tygodniu zrobiliśmy ankietę i zdecydowaliście, że w środę chcecie mieć dania z kuchni chińskiej to fajnie byłoby coś na jej temat powiedzieć, prawda? wink Na szczęście mamy teraz ogrom możliwości dotarcia do bogatych składników i dania chińskie możemy zrobić sami! Catering dietetyczny Fit Project jest otwarty na wszystkie możliwości, sami jesteśmy ciekawi smaków i tego co natura może nam dać. Tym też chcemy podzielić się z Wami. Doznania kulinarne są bardzo ważne, szczególnie w cateringu dietetycznym, który nie może być nudny i monotonny.

Co więcej ciekawego w tej kuchni chińskiej?wink

Kuchnia Państwa Środka kojarzy nam się z mnogością nietypowych smaków i w zależności od regionu dania mogą  się róźnić pod względem używanych składników, przypraw i sposobie przyrządzenia. Można zatem wyróżnić cztery różne tradycje  kuchni chinskiej: pekińska, kantońską, szanghajską oraz syczuańską.

… przede wszystkim chińskie jedzenie jest bardzo aromatyczne i zupełnie inne od pozostałych rejonów świata!

Charakterystyczne przyprawy dla tej kuchni to imbir, pieprz syczuański, ocet ryżowy, sos ostrygowy, sojowy i hoisin.

W połączeniu z warzywami, które dodawane są do niemal każdej potrawy (z tego też słynie kuchnia chińska) oraz mięsem wieprzowym i wołowym daje korzenny posmak.

Jakie zatem sa najbardziej popularne dania kuchni chińskiej?smiley

Kurczak kongbao, pokrojony w kostkę z orzeszkami ziemnymi i ostrymi przyprawami.

Pierożki wonton, (dzisiaj w naszym cateringu) gotowane na parze albo smażone z nadzieniem warzywno mięsnym (wołowina, wieprzowina)

Zdrowy makaron ryżowy Guilin, to przekąska na bazie makaronu ryżowego podawana do śniadania, obiadu i kolacji. Makaron ryżowy jest gietki, ale mocny i aromatyczny. Podawany najczęściej z sosem sojowym, orzeszkami ziemnymi, posiekaną szalotką i różnymi rodzajami mięsa.

Chcielibyście za jakiś czas znowu kuchnie chińską w swoim planie dnia?smileymail

Jak widać, catering dietetyczny wcale nie musi być nudny!